/
/
חג השם לנו | בשורת אירועים ומעמדים קהילתיים: ביתר חוגגת את סיום הש”ס

חג השם לנו | בשורת אירועים ומעמדים קהילתיים: ביתר חוגגת את סיום הש”ס

אווירה חגיגית בעיר: עשרות אירועי סיום הש"ס נערכו בימים האחרונים בכל הקהילות ובתי הכנסת בהם מתקיימים שיעורי הדף היומי נשלמו ההכנות למעמד סיום הש"ס העירוני שיתקיים ברוב פאר והדר, בהשתתפות גדולי וצדיקי הדור צוותי הפקה ייחודיים עמלים על השלמת ההכנות לאירוע, שייערך באוהל ענק שהוקם במיוחד ב'דרך הרמ"ז' את הערב תלווה תזמורת 'שירה' מארה"ב ובעל המנגן ר' אייזיק האניג כך תשיגו כרטיס
ח׳ בשבט ה׳תש״פ
23:19

המלצות נוספות

לגומרה של תורה

ביתר חוגגת את סיום הש”ס: כל מי שביקר במהלך הימים האחרונים בבתי הכנסיות והמדרשות בביתר עילית – יכול היה לחוש את החגיגיות שפשטה על העיר, בדמותם של עשרות אירועי סיום הש”ס שנערכו בקהילות השונות, ובכל מקום ומקום שבו יושבים בני העיר ולומדים את הדף היומי.

היו אלו סעודות מלכים, כיד המלך, בהשתתפותם של יודעי נגן, ביד רחבה ובהשקעה רבה לכבודה של תורה. רבני העיר וה’מגידים’ נשאו דרשות נלהבות, לומדי השיעורים סיפרו עד כמה הדף היומי משפיע לטובה על חייהם, ודגש מיוחד ניתן גם על אירועי הוקרה לכבודן של נשות הלומדים, אשר מעודדות ומאפשרות את שקידתו של הבעל על התורה ועל העבודה.

כזכור, האירוע שפתח את מעמדי סיום הש”ס בעיר (וברחבי העולם בכלל) – היה מעמד סיום הש”ס שערכה ‘קהילת הדף היומי’ בראשות הגר”א איזנבך, במוצאי השבת שלפני חג החנוכה. היה זה מעמד יוקרתי ורב רושם שנערך באולם ‘גולדן סקאי’ המהודר בעיר. מכאן ואילך – נערכו עוד עשרות אירועים מקומיים, בכל קהילה וקהילה, בהשקעה גדולה וברוב פאר והדר, כיאה לכבודה של תורה. 

נערכים לאירוע המרכזי

בתוך כך: הולכות ונשלמות ההכנות לקראת המעמד ההיסטורי של סיום הש”ס בעיר. האירוע יתקיים אי”ה ביום רביעי הקרוב, י”א בטבת תש”פ, במתחם חניון עילית – דרך הרמ”ז. אלפי לומדי הדף היומי בעיר, צפויים להשתתף באירוע ההיסטורי וליטול חלק בסיום הש”ס ההמוני, בבחינת ‘ברוב עם הדרת מלך’.

מגידי השיעורים, הרבנים וכמובן לומדי דף היומי בעצמם – קיבלו הודעה מוקדמת על האירוע, כאשר עבורם הוקצה מתחם מיוחד ומכובד במעמד. כלל תושבי העיר הוזמנו גם הם למעמד, כאשר השמועה על האירוע חצתה את גבולות העיר, ובעירייה מדווחים על רבים מרחבי הארץ כולה שמתכוונים לבוא וליטול חלק באירוע לכבודה של תורה.

ראש העיר מאיר רובינשטיין החליט לפני חודשים כי העירייה עצמה תפיק את האירוע המרכזי של סיום הש”ס בעיר, כאות הערכה והוקרה ללומדי התורה. “תושבי ביתר לא ייאלצו לצאת אל הכנסים הרבים שמתקיימים ברחבי הארץ כדי להשתתף בסיום הש”ס, אלא יוכלו לשמוח בשמחת התורה כאן, בעיר שלהם”, ציין ראש העירייה.

צוותי החברה עמלים בימים האחרונים כדי להקים את האוהל הענק במתחם שנבחר מראש במרכז העיר, בין שתי הגבעות. במסגרת ההפקה היוקרתית יגיעו לאירוע חברי מקהלת ‘שירה’ מארה”ב, כמו גם בעל המנגן ר’ אייזיק האניג שידוע ביכולתו הנדירה לרגש את הציבור.

העיר קושטה

ההכנות למעמד מורגשות היטב ברחבי העיר. כך, בכניסה לעיר הוצב שלט ענק, שנראה היטב בשעות היום ומואר בשעות הלילה, שמבשר לבאים אל העיר על האירוע ההיסטורי שצפוי להתקיים בה.

בימים האחרונים החלה משלחת שכוללת את ראש העיר, ראשי הקהילות והעסקנים, לפקוד את בתיהם של גדולי ישראל כדי להזמינם לאירוע ההיסטורי. במעמד שמיועד לכלל תושבי העיר, מכל העדות והזרמים, ביקשו המארגנים את השתתפותם של גדולי ישראל מכל החוגים. בסוף השבוע האחרון נכנס ראש העיר למעונו של ראש ישיבת ‘פורת יוסף’ מרן חכם שלום כהן שליט”א, נשיא מועצת חכמי התורה, וביקש את השתתפותו באירוע. מרן ראש הישיבה שמוקיר ומעריך מאד את פועלם של לומדי התורה בעיר שמח על ההזמנה ואמר שיבוא למעמד לכבד את תושבי ביתר ואת לומדי התורה שבה.

ראש העיר אף ביקר במעונם של גדולי האדמו”רים וראשי הישיבות ובימים שנותרו עד למעמד יושלמו הביקורים בבתיהם של גדולי ישראל, בבקשה להבטיח את השתתפותם באירוע ההיסטורי.  

הוועדה המכינה שהוקמה לקראת המעמד עמלה בימים האחרונים כדי לבצע חלוקה של הכרטיסים למעמד, כאשר רובינשטיין מנחה את חברי הוועדה לדאוג לכל קהילה וקהילה לסך הכרטיסים הנדרש לה. כמו כן, העירייה פרסמה מודעת הנחיות מיוחדת עבור תושבי העיר המתכננים להשתתף במעמד ההיסטורי.

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות