/
/
התקדמות משמעותית בבנין בית הכנסת פרושים בגבעה ב’

התקדמות משמעותית בבנין בית הכנסת פרושים בגבעה ב’

כ״ח בשבט ה׳תשע״ג
00:26

המלצות נוספות

מצוקת ה'שבת-גוי' שקשה להשגה ברחובות העיר בשבתות:

 שבע מאות וחמישים אלף שקלים, גוייסו תוך שבוע, ע”י עסקני המוסדות. הבניין המפואר יישא את שמו של איש החסד רבי מיכל גוטפרב זצ”ל .

לסיעתא דשמיא מיוחדת, זכו השבוע עסקני ופעילי וועד קרן הבניין של קהילת פרושים בעירנו, כשבשבוע אחד הצליחו בעז”ה לגייס את מרבית הסכום הנדרש, כדי להשלים את עבודות הפנים בביהמ”ד החדש של קהילת פרושים בגבעה ב’, ההולך ונבנה ברח’ יסוד העבודה לשם ולתפארת.

קהילת פרושים, שנוסדה לפני שנים ספורות בלבד, ע”י אנשי היישוב הישן בירושלים, צמחה עד מהרה והניבה עשייה מבורכת. קהילת חמד בת מאות אברכים משכמם ומעלה, ת”ח ואנשי מעש ויראי ה’.  כשעשרות מאותם אלו, בחרו לקבוע את משכנם בעירנו, עיר התורה והחסידות, שם יוכלו להמשיך בעבודת הקודש.

כשמונים אברכים מונה קהילת פרושים בגבעה ב’. חלקם, מתפללים בביהמ”ד השוכן בקרוואן במעלה רחוב המגיד ממעזריטש, וחלק אחר מתכנס לתפילות השבת במתחם ת”ת עץ חיים בשכונת התמר.

במהלך של איחוד, החליטו מנהלי המוסדות, לקבוע את בנין הקבע בין שתי השכונות כך שתתאפשר גישה מהירה מכל איזורי הגבעה. בעזרתם של המתפללים שנרתמו למהלך במסי”נ, הוקם שלד הבניין. מלבד הקמת היכל מרכזי, יכלול הבנין  גם חדרי ספח מגוונים ואולם לשמחות בני הקהילה.

עסקני הוועד קיבלו, כאמור, תרומה נכבדה שנתרמה לעילוי נשמתו של איש החסד המפורסם רבי מיכל גוטפרב זצ”ל, ע”י אלמנתו החשובה שתחי’. שמו אף יונצח על הבניין לשם ולזיכרון. תרומה זו  דרבנה את העוסקים במלאכה לסיים את הבנייה.    נפלאות דרכי ההשגחה. בד בבד עם התרומה האמורה, העניק יהודי יקר מארה”ב, לקרן הבניין, מענק נוסף ומכובד. וכך נסללה הדרך לחגוג את חנוכת הבית  בקרוב.  על פי הערכות-  זה יהיה בט”ו באב הבעל”ט

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות