/
/
הצלחה מסחררת: עלייה דרמטית של עשרות אחוזים בנתוני המכירות בביתר במסגרת שבוע המכירות של ‘ביתר דייס’

הצלחה מסחררת: עלייה דרמטית של עשרות אחוזים בנתוני המכירות בביתר במסגרת שבוע המכירות של ‘ביתר דייס’

זה החל ביום ראשון השבוע, וצובר תאוצה מיום ליום: ימי המכירות של 'ביתר דייס' רק יצאו לדרכם - והסתערות היסטרית החלה ב-250 העסקים שמשתתפים בימי המכירות חסרי התקדים בעלי העסקים מדווחים על היענות אדירה בכל הפרמטרים, בדמות קונים רבים שגודשים את החנויות ועלייה של עשרות אחוזים בנתוני המכירות תופעה: לקוחות רבים באים מחוץ לביתר כדי ליהנות ממחירי הרצפה החד פעמיים, והגל צפוי להתגבר בימים הקרובים וגם התושבים מופתעים מהנחות הענק והמבצעים המשמעותיים - ומרוקנים את המדפים
ז׳ בכסלו ה׳תש״פ
03:04
ביתר DAYS

מסתערים על המדפים

יעקב לוריא

מסתערים על המדפים: היוזמה העירונית של ימי המכירות ‘ביתר דייס’ – תופסת תאוצה רבה, ורוב בעלי העסקים בעיר כבר הצטרפו ליוזמה ומציעים ללקוחות הנוהרים בהמוניהם בהתלהבות ושמחים על ההזדמנות ליהנות ממחירים זולים וחסרי תקדים באמת – לצד היכולת לסייע לבעלי העסקים תושבי העיר לרוקן מדפים, לחדש מלאי, ולסיים את מחזור הכספים השנתי בכבוד.

בעלי העסקים מדווחים ל’שערים’ על הסתערות היסטרית שהחלה ב-250 העסקים שמשתתפים בימי המכירות חסרי התקדים. קונים רבים גודשים את החנויות, ונרשמת עלייה של עשרות אחוזים בנתוני המכירות. לצד זאת, בעלי העסקים עדים לתופעה של לקוחות רבים שבאים מחוץ לביתר כדי ליהנות ממחירי הרצפה החד פעמיים, וההערכה היא כי הגל הזה צפוי להתגבר בימים הקרובים. גם התושבים מופתעים מהנחות הענק והמבצעים המשמעותיים – ומרוקנים את המדפים. 

בחלק ממרכזי הקניות התארגנו בעלי העסקים מבעוד מועד, והפיקו פעילות מיוחדת לתושבי וילדי העיר. כך שמענו שב’כיכר העיר’ תתקיים פעילות מיוחדת מטעם הנהלת הקניון לטובת הלקוחות, כך ששווה לכם לעקוב ולהתעדכן. גם בעלי העסקים נהנים כמובן מזרימת ההמונים אל הקניון. ישנם עסקים אשר עושים מבצעי פתע, כך שכדאי לכם להיות בהיכון ולקוות שלא יגמר המלאי עד שתתעדכנו במבצעים.

מעשה בארון הזזה

העסקה, כאמור, משתלמת לכל הצדדים. כך, למשל, מספר לנו יעקב, תושב העיר: “זה כמה שנים שאני מתכנן לקנות ארון הזזה לבית, אבל לא היה לי כסף מיותר לשם כך. והנה, במוצאי שבת ראיתי בחוברת המיוחדת שהופצה על ידי עיתון שערים על ארון הזזה שנמכר במסגרת ה’ביתר דייס’ בסכום של יותר מאלף שקלים נמוך יותר מהמחיר הרגיל. ראיתי בכך ‘השגחה פרטית’ של ממש, וברוך השם – לאחר כמה שנים הגשמנו את החלום והתחדשנו בארון הזזה מהודר במחיר שלא חלמנו מעולם שנמצא כמותו”.

תושב אחר מספר ל’שערים’ על מחירים אותם הוא מכנה “הזויים” בתחום המחשוב הדיגיטלי – אליו הוא זקוק לצרכי פרנסתו. “ברוב החנויות שביקרנו מצאנו מחירים שלא מוצאים בשום מקום, לא במרשתת ולא בעסקים אחרים שמחוץ לעיר. תצאו לשורת ביקורים בחנויות ועסקים בעיר המשתתפים ב’ביתר דייס’, ואנו מבטיחים לכם שתודו לנו על ההמלצה”, הוא מסיים.

ספרו למכריכם

מ’פורום העסקים’ נמסר: “אם חשבתם לקנות דברים לקראת חתונה, או שיש לכם אירוע בחורף – הקדימו את ההזמנות להשבוע. אפילו להזמין צלם או שירות אחר לאירוע מתקרב – רוב ככל העסקים נותנים הנחות והטבות וגם מתנות, כאשר חלק גדול של נותני השירות בעיר כמו טכנאי מכונות וכד’ יצאו גם הם עם מבצעים. למשל ר’ גדליה כהן הטכנאי המוכשר יצא עם מבצע לשבוע זה בהארכת תקופת האחריות מעבר למקובל. כך שחבל לפספס ימי ה’ביתר דייס’.

אז מצאתם דיל טוב? מבצע שאסור לוותר עליו? אל תמנעו טוב ממכריכם. ספרו להם שתפו אותם כך שהחגיגה הגדולה בביתר תפרוץ החוצה והתושבים מחוץ לעיר יגיעו לכאן ויחזקו את העסקים וכך כולנו נרוויח מימים מיוחדים אלו.

הכנות מוקדמות

ההכנות למיזם התחיל כבר לפני כחודש, כאשר כלל בעלי העסקים בעיר קיבלו עדכון מפורט על פרטי הרעיון והדרכים להצטרפות אל היוזמה העירונית. בפני בעלי העסקים הודגש שבשום אופן אסור להם להפסיד, המטרה שהם ירוויחו, ולכן הומלץ להם לפנות לסוכני המכירות שלהם ולבקש מהם מחירים מיוחדים עבור ימים אלו. בסייעתא דשמיא – הרעיון עבד מעבר לצפוי. המחירים מדהימים ממש, ומדובר במבצעים שלא יחזרו על עצמם. הם תקפים רק לשבוע זה וחבל מאד לפספס אותם.

הרעיון שמאחורי היוזמה בתקופה זו – זו הקִרבה לסוף השנה האזרחית, כאשר רוב בעלי העסקים נמצאים לקראת סיום שנת המס. מכירה של מוצרים במחיר מוזל חוסכת להם זמן ובירוקרטיה, וגם מזרימה להם הון עבור קניות לשנה החדשה. כאשר רק אחד עושה זאת זה נראה לא טוב – ועלולים לחשוב שמא העסק נמצא חלילה בהפסדים וכדומה. לצד זאת, לאיש אין סיבה להוריד מחירים בצורה דרסטית ולהכניס את השוק לתחרות ולצמצם את הרווחים. אבל כאשר רוב ניכר של בעלי העסקים מצטרפים לחגיגה – הכול נראה אחרת. זהו הרעיון שמאחורי ‘ביתר דייס’.

מניעים את השוּק

‘ביתר דייס’ מעניק לתושבי העיר הזדמנות של פעם בשנה, לקנות בזול, להפגין סולידריות ולתמוך בעסקים העירונים. כלכלה עירונית חזקה הוא דבר מבורך גם עבור התושבים, שנהנים מאיתנות פיננסית בעירם. לא כן כאשר העסקים בתוך העיר כתוצאה מקניות בחוץ – התוצאה היא סגירתם של עסקים, צמצום ההיצע ועליית מחירים. עידוד הקניה בתוך העיר צריכה אפוא להיות מטרה של כל אחד ואחד מאיתנו.

כחלק מהראייה הזו – מזה כמה שנים שהעירייה שמה דגש לעידוד הקניה בתוך העיר וחיזוק העסקים שבה, אם זה בוועידות העסקים השנתיות, ואם זה הגמ”ח לעסקים שזה עתה הוקם וכבר מופעל בהצלחה. לכך מצטרפת יוזמת ‘ביתר דייס’.

יש לכם עסק ולא הסתפקתם להצטרף ל’ביתר דייס’? זה הזמן לבשר שעדיין לא מאוחר לגמרי: ההצטרפות היא פשוטה מאוד. צריך פשוט להכריז על מבצעים מיוחדים לרגל ה’ביתר דייס’, וליהנות מגל של לקוחות שיפקדו את חנותכם.

הגרלות ומתנות

אחד העסקים בעיר – ‘הרמוניה’, מרכז לעיצובים ופרחים בכיכר העיר, יצא עם רעיון ייחודי שמטרתו לחזק את ההרמוניה בין בעלי העסקים עם תושבי העיר: כל מי שיקנה באחד מהעסקים בעיר בסכום של לכל הפחות שלושים שקלים – ייכנס להגרלה יומית על פרס מפתיע ויוקרתי. כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לחנות, לצרף הוכחת תשלום על קנייה שערכתם בעסק בעיר, ואתם נכנסים להגרלה.

ב’פורום העסקים של ביתר’ ביקשו להודות תודה מיוחדת ללשכת ראש העיר, ולעוזרו המסור של ראש העיר, יהודה דייטש, למנהל אגף שפ”ע יוסי יונה ולדובר העירייה משה גלסנר, שעשו מעל ומעבר להצלחת ימים אלו. תודה מיוחד לחברי מועצת העיר משה כהנא (‘קהילות הקודש’ – חב”ד) ושלומי כהן (‘שס’) אשר עוזרים מידי יום ביומו ומהווים אוזן קשבת לכלל בעלי העסקים.

כמו כן, תודה מיוחדת לנתן פיירמן, מנהל רשת ‘פוטו מן’ בעיר, על קידום הרעיון ודחיפתו שייצא מן הפועל אל הפועל. תודה מיוחדת לאיש הפרסום והמיתוג מנדי אייזן שמיתג את הפרויקט בחן ובטוב טעם, ואחרון חביב – תודה לצוות עיתון ‘שערים’, שליווה את ההפקה מתחילת הדרך, וגם ברגעים של לחץ השתדלו לתת את המיטב להצלחת הפרויקט שרבים נהנים ממנו.

בעיניים של שכן

דני עפרוני // תושב צור הדסה

גם אני הגעתי השבוע לביתר עילית במסגרת ימי המכירות של ‘ביתר דייס’. רעייתי שמעה על כך מחברותיה, אשר נחשפו לכך במסגרת הקמפיין המבריק שהגיע גם ליישוב שלנו, ‘צור הדסה’.

מפעם לפעם אנו נכנסים לביתר עילית השכנה על מנת לערוך בה את קניותינו, ואנו נהנים מהאווירה הטובה, המחירים הנוחים וקבלת הפנים הטובה של התושבים. אבל ביום ראשון השבוע, כשהגעתי עם משפחתי לעיר – זו הייתה חגיגה של ממש. אני וילדיי עברנו מחנות לחנות, הסתערנו על מדפים, ונדהמנו מהמחירים חסרי התקדים, שכמותם אי אפשר למצוא גם בקניונים הגדולים.

בעולם מוכר הטרנד של ‘בלאק פריידי’ – יום שישי של מכירות ענק במחירים זולים. כמי שרכש מספר פעמים בשנים עברו בחנויות של ה’בלאק פריידי’ – אני יכול לומר שהמחירים בביתר הם חגיגה של ממש, גם במושגי ‘בלאק פריידי’. תוסיפו לכך את הקרבה לבית ואת ההזדמנות לפרנס יהודים טובים שמתגוררים בשכנות ומנהלים את עסקיהם בעיר הסמוכה שמארחת אותנו בכבוד במסגרת קניותינו – ותקבלו את כל הסיבות שבעולם להצטרף אל חגיגת המכירות וליהנות ממוצרים איכותיים ושימושיים לכל המשפחה, במחירים מדהימים ובחוויית קנייה שאפשר למצוא כמותה רק בביתר השכנה.

באמצעות הבמה הזו אני מבקש להודות לכל מי שיזם את ימי המכירות הללו, על המחירים הנוחים, השירות האדיב, וההזדמנות לסייע בפרנסת העיר הנפלאה ששוכנת בסמיכות אלינו.

כה לחי!

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות