/
/
/
המלחין של ‘כי הרבית’ שהיה לאגדה: העיר אבלה על פטירת הגה”ח רבי משה הורוביץ זצ”ל

המלחין של ‘כי הרבית’ שהיה לאגדה: העיר אבלה על פטירת הגה”ח רבי משה הורוביץ זצ”ל

לאחר מחלה קשה, בגיל 65 בלבד - נפטר הגה"ח רבי משה הורוביץ זצ"ל, רב חסידי זוויהעל בשכונת הגפן ומחשובי החסידים בעיר המנוח היה מלפנים ר"מ בישיבת חב"ד בלוד ונודע בשירת הדבקות המיוחדת שלו מָה אָשִׁיב לָךְ
ה׳ בטבת ה׳תשפ״א
21:10

שבת משוש ליבנו

@שמעון כהן

אבל גדול בעיר: במהלך השבת האחרונה, פרשת ויגש, נפטר הגאון החסיד רבי משה הלוי הורביץ זצ”ל, רב בית המדרש זוועהיל בשכונת הגפן בעיר ומחשובי החסידים. בן 65 בלבד היה בפטירתו, למגינת לב משפחתו הענפה וכל מכריו ואוהדיו הרבים.

המנוח נולד לאביו הרה”ח רבי פנחס הורביץ זצ”ל, מחשובי חסידי זוויהעל, ומיקירי ירושלים שהעמיד שבט מפואר של בנים ובנות, כולם זרע ברך ה’, בעלי משפחות היושבות ראשונה בכותל המזרח החסידי. האחים הורוביץ ידועים ב’שירת הלוויים’ המרגשת שלהם, והתברכו בחוש מיוחד לנגינה טהורה בדרכם של חסידים מדורי דורות.

בהגיעו לפרקו נישא המנוח לבת הרה”צ רבי יוסף גולדמן זצ”ל, בנו של האדמו”ר הרה”ק רבי מרדכי מזוועהיל זי”ע. כל מי שהכירו בעיר – ידע להעריך את גאונותו בתורה, את העובדה שניצל כל רגע פנוי ללימוד תורה, ואת מאור הפנים הבלתי נשכח שלו לכל יציר נותר, גם בתקופה האחרונה שבה סבל מהמחלה הנוראה.

במשך שנים שימש כר”מ בישיבת ‘תומכי תמימים’ של חסידות חב”ד בעיר לוד, כשהוא משפיע בתלמידיו מלוא החופן יראת שמים וחסידות. רבי משה זצ”ל המשיך את דרכו של אביו והלחין ניגונים רבים, אותם היה שר רבות כדי לשמח אנשים והכול מתוך כישרון גדול שהיה משפיע על סביבתו. כך למשל, רבי משה זצ”ל היה זה שהלחין את הניגון הידוע ‘כי הרבית טובות עליי’, שמושר בדבקות ובתנועת הודיה בכל אתר ואתר. 

רבים מתקשים לשכוח את האירוע בו לפני כעשור נסע רבי משה זצ”ל לאושוויץ ושורר ניגוני התעוררות וזיכרון בפתח המשרפות, במשך שעה ארוכה ומרטיטה, אירוע שנצרב בלבבות רבים, ואשר היה בו לבטא את נפשו הגדולה של רבי משה זצ”ל, שהייתה משתפכת לאלוקיה בדבקות יתרה.

בפטירתו הותיר אחריו את בני משפחתו, בהם חתנו המשפיע הרה”ח רבי צבי חלמיש, מחשובי מרביצי התורה והמשפיעים בעירנו, לצד אחיו הרה”צ רבי זושא הורביץ, רב דקהל חסידים בעיר אלעד, ויתר האחים החשובים לבית משפחת הלוויים הידועים בשירתם הטהורה ובהיותם משפיעי תורה וחסידות, בחסידות זוויהעל, בחסידות חב”ד ובעולם החסידות בכלל.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות