/
/
הלוח שממגנט את התושבים

זמני ביתר

הלוח שממגנט את התושבים

אחרי התגובות הנלהבות בס"ד בשנה החולפת: לוח 'זמני ביתר' המהודר מבית 'שערים' - יגיע בימים הקרובים לכל בית בעיר >>> הלוח מודפס על גבי מגנט, שמאפשר תלייה נוחה על המקרר או על דלת הבית >>> בנוסף על המעלות הרבות שכוללות את כל זמני ההלכה לכל יום ולכל שבת ומועד, לצד השיעורים וכל המידע הרלוונטי בביתר עילית באופן מדוקדק ומדויק - הלוח לשנת תשפ"ב כולל מגוון עצום של תוספות חשובות ומשמעותיות >>> הבשורה וההתרגשות
י״ז באלול ה׳תשפ״א
14:35
הדמיה: שערים אקסטרה

המלצות נוספות

 

זו השנה השנייה | בימים הקרובים בבתי התושבים: ‘לוח שערים’ עם כל זמני ההלכה לפי אופק ביתר, וכל המידע הנחוץ  

 

 

אחרי התגובות הנלהבות בס”ד בשנה החולפת: לוח ‘זמני ביתר’ המהודר מבית ‘שערים’ – יגיע בימים הקרובים לכל בית בעיר >>> הלוח מודפס על גבי מגנט, שמאפשר תלייה נוחה על המקרר או על דלת הבית >>> בנוסף על המעלות הרבות שכוללות את כל זמני ההלכה לכל יום ולכל שבת ומועד, לצד השיעורים וכל המידע הרלוונטי בביתר עילית באופן מדוקדק ומדויק – הלוח לשנת תשפ”ב כולל מגוון עצום של תוספות חשובות ומשמעותיות >>> הבשורה וההתרגשות

 

 

הדמיה לוח שנה

 

 

בימים הקרובים צפוי לוח ‘זמני ביתר’ מבית ‘שערים’ להגיע שוב לכל בית בעיר, במהדורת תשפ”ב, הפעם עם עוד תוספות רבות שמרובות על העיקר המבורך.

 

 

כל תושב בביתר עילית מכיר את זה: בשנה שאנו לקראת סיומה כבש לוח ‘זמני ביתר’ את כל בתי העיר והתקבל באהדה ובהתרגשות בקרב כל חלקי העיר,  כאשר בכל יום ויום משתמשים בו תושבי העיר לידיעת זמני קריאת שמע ותפילה, הנץ החמה והשקיעה, זמני כניסת השבת ויציאתה, שיעורים יומיים, ולהבדיל שלל המידע הגשמי הנחוץ לתושבי העיר.

 

 

גם השנה – הלוח יבוא בפורמט מגנטי, לתלייה על המקרר או על דלת הבית, עם אפשרות לתלוש בכל מוצאי שבת את הדף של השבוע שחלף, לקראת עוד שבוע מבורך של היצמדות לזמני ההלכה וקיום מעגל השנה היהודי בהידור ובבהירות. מדובר בהשלמתה של מלאכה שקדנית וארוכה לשם פיתוחו ושכלולו של הלוח – שהולך וקובע את מקומו כאחד הלוחות הבהירים והמפורטים ביותר שקיימים בשוק.

 

 

מדובר בלוח שבועי, עם 30 זמנים יומיים ושבועיים לפי אופק ביתר עילית, ואחד עשר סדרי לימוד יומיים המתאימים לרוב הקהילות בעיר. הלוח כולל את כל זמני התפילה, עלות השחר לפי כל השיטות, וכן כל זמני קריאת שמע ותפילה, הן לפי המגן אברהם והן לפי הגר”א ובעל התניא. כמו כן, מופיעים זמני כניסת וצאת השבת לפי אופק ביתר, צאת תעניות, חגים וכדומה.

 

 

תוספות מיוחדות בלוח ‘זמני ביתר’: זמני היום – הנץ הנראה בניכוי, עיגול דקות לחומרא, שיר של יום למנהג הגר”א, עשרה סדרי לימוד קבועים (זמני היום מופיעים גם לפי אופק ביתר עילית וגם לפי אופק 12); זמני השבוע – זמני כניסת ויציאת השבת, קריאת התורה, הפטרות ועוד; זמני החודש – זמני מולד הלבנה  כפי שנהוג להכריז בבתי הכנסת, זמני המולד כשיטת הגרימ”ט, זמן קידוש לבנה; זמני השנה – הלוח כולל הלכות חג בחג, נוסח ‘עירוב תבשילין’ בערב פסח, סדר ספירת העומר בכל יום, קיצור הלכות שביעית (שנת ה’תשפ”ב, כזכור, היא שנת שמיטה) ביעור מעשרות ועוד.

 

 

והשנה – חידוש: לצד הזמנים המרכזיים לפי אופק ביתר עילית – הלוח יכלול בצד את זמני כניסת השבת ויציאתה בכל הערים החרדיות בארץ, וגם בכל הערים המרכזיות בעלות ריכוז יהודי בעולם: כך למשל, לצד הזמנים של בני ברק, מירון, בית שמש, קרית גת, אלעד, מודיעין עילית, עמנואל וכדומה – תוכלו למצוא את זמני כניסת השבת ויציאתה בלונדון, באנטוורפן, בניו יורק ואפילו באומן.  

 

 

בנוסף, הלוח מכיל ספר טלפונים עסקי מהודר ומפורט, עם קובץ מיוחד של טלפונים חשובים מספרי החירום, רבניה ועסקניה ובנוסף רשימת גמחי”ם שימושים שיכול לבוא לתועלת בכל עת ובכל זמן.

 

 

כל העולם היהודי

 

 

לדברי צוות הוגי הלוח – הרעיון המרכזי מאחורי הפקתו הוא לשלב את כלל המידע הנחוץ והדרוש לתושבי ביתר, במקום אחד ונח וזמין, כולל מידע הנוגע לערים אחרות. “הסיבה שבגינה החלטנו השנה להביא את זמני כניסת ויציאת השבת ברחבי הארץ והעולם היהודי – היא כפולה: האחת – תושבי ביתר נוהגים לנסוע ולהתארח לשבתות בערים אחרות. והשנייה – לתושבי ביתר עילית ישנם קרובי משפחה בערים שונות בעולם, או שאחד מבני המשפחה נוסע לניו יורק או ללונדון וכדומה, ובני המשפחה צריכים לדעת את זמני יציאת השבת או כניסתה בעיר עולמית זו או אחרת כדי לדעת מתי ניתן ליצור קשר. בקיצור – כל העולם היהודי, בלוח אחד”.

 

 

כאמור, הלוח עצמו מגיע עם מגנט לתלייה, ועליו כל הזמנים הנחוצים לפי אופק ביתר, זמני השבת לפי ערי העולם, וכן המידע הנחוץ בהתנהלות היומיומית: שיעורי הדף היומי בבבלי ובירושלמי, ברמב”ם ובשמירת הלשון, במשנה היומית, בהלכה היומית, בליקוטי מהר”ן ועוד.

 

 

בצמוד ללוח משולב ספר טלפונים עסקי מהודר ומפורט, ואינדקס טלפונים חשובים המכיל מספרי חירום, רשימת רבני העיר, מורי צדק ובתי הוראה, וכמו כן גם רשימת עסקנים בתחומי התמחות שונים, ובנוסף – רשימה מגוונת של גמחי”ם שימושיים.

 

 

הלוח השנה כולל טיפ שבועי יעיל בנושאי בריאות באדיבות ‘שירותי בריאות כללית’. לצד זאת, ומתוך רצון לשנע את כלכלת העיר קדימה – הלוח מארח את מיטב השירותים והעסקים של נותני שירותים בעיר, כאשר הלוח עצמו מהודק ומחובר באמצעות ספירלה לנוחות הדפדוף, וכן להסרת דפים לאחר התאריך.

 

 

ועוד משהו: לכל אחד מאיתנו יש צורך ברשימת מספרים חשובים, גופי החירום וההצלה, רבנים ואדמו”רים, חברי העירייה, ועוד. המקום הכי נח וזמין עבור טלפונים מעין אלו – הוא בלוח השנה הקרוב ליד, שתלוי במקום בולט ונוח, על המקרר או על דלת הבית. כמו כן, אל הלוח מצורפת רשימה של גמ”חים בהם יש לתושבי העיר עניין ודחיפות.

 

 

כל החידושים

 

 

לדברי צוות הוגי הלוח במערכת ‘שערים’, “לנגד עינינו עמדה המטרה להביא כמה שיותר תועלת לתושבי העיר במישור הפרקטי היומיומי, ולתת מענה זמין למגוון הצרכים השוטפים בצורה קלה, נגישה ויעילה. מתוך כך עוצב הלוח כמגנט הנצמד למקרר או לדלת הכניסה, ובצורת ספירלה שנוחה לדפדוף ומאפשרת את תלישת הדפים לפי הצורך. התוכן הפרסומי גם הוא נברר בקפידה, זאת על מנת לתת מחד – מענה אינפורמטיבי מיטבי לתושבים, ומאידך – שיתאים למוצר בהיבט הפרקטי, מבלי להכביד ולהעמיס”.

 

 

עוד מציינים עורכי הלוח, כי “השנה הוספנו ביצענו כמה שינויים בהתאם לבקשותיהם של תושבי העיר. כך מספור השעות הוא של שעון 12 ולא שעון 24, כמו כן השתמשנו בזמנים זהים ללוח ‘עיתים לבינה’ כשאנו מעגלים לחומרא לדקה הקרובה. הכנסנו את כל היום לספירה בספירת העומר. כך גם הוספנו את ‘שיר של יום’ לפי מנהג הגר”א שאינו מופיע ברבים מן הלוחות והשתדלנו להוסיף עוד מידע נצרך ותזכורות בימים רלוונטיים.

 

 

לוח ‘זמני ביתר’ יוצא לאור ביוזמת ‘פורום בעלי העסקים – ביתר עילית’, מתוך דאגה כנה לכלל בעלי העסקים בעיר, הזוכים כאן לחשיפה מרבית, כשהם נהנים מפרסום בסיסי ללא עלות ולסבסוד משמעותי בפרסום הנרחב. יוזמה זו כמו גם יוזמות רבות אחרות של הפורום נובעת מתוך תפיסת עולם הדוגלת בעידוד הצרכנות הפנימית בעיר ביתר עילית – ‘צאו והתפרנסו זה מזה’.

 

 

מערכת ההוצאה לאור של הלוח מבית ‘שערים’, מביעה את הוקרתה למנהלי ‘פורום בעלי העסקים’ אשר דחפו אותנו ליוזמה זו, והדגישו עבורנו את החשיבות לתת לכל בעל עסק בעיר אפשרות פרסום חינם. כמו כן, לסטודיו ‘שערים’ וצוות העובדות המסור, אשר ריכזו בהתנדבות מלאה את המערך של הפרטים ששלחתם להם, תיקנו ואישרו – הכל בכדי שייצא דבר מושלם מתחת ידם.

 

 

נשמח לקבל כל עצה רעיון כדי לשפר לייעל לשנה הבאה, בכתובת האלקטרונית של ‘שערים’.  

 

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות