/
/
דבר יום ביומו | הבשורה של לוח ‘זמני ביתר’ שהגיע בימים אלו לכל בית בעיר

דבר יום ביומו | הבשורה של לוח ‘זמני ביתר’ שהגיע בימים אלו לכל בית בעיר

לוח 'זמני ביתר' המהודר מבית 'שערים' שהגיע בימים אלו לכל בית בביתר עילית - ריגש את התושבים הלוח מודפס על גבי מגנט, שמאפשר תלייה נוחה על המקרר או על דלת הבית כמה מעלות ללוח: כל הזמנים, השיעורים והמידע הרלוונטי בביתר עילית - באופן מדוקדק ומדויק מאחורי הקלעים
ג׳ בתשרי ה׳תשפ״א
02:29

יום ליום יביע

כותרת:

משנה:

@שמעון כהן

לוח השנה ‘זמני ביתר’ לשנת תשפ”א, הגיע בימים האחרונים לכל הבתים בביתר, בפורמט מהודר, על גבי מגנט נוח, שמאפשר תלייה על המקרר או על דלת הבית. הלוח התקבל באהדה ובהתרגשות בקרב כל חלקי העיר. ביריעה שלפניכם, נספר מעט על תכונותיו של הלוח ועל הוראות השימוש.

מדובר בלוח שבועי, עם 29 זמנים יומיים ושבועיים, ואחד עשר סדרי לימוד יומיים המתאימים לרוב הקהילות בעיר. בנוסף, הלוח מכיל ספר טלפונים עסקי מהודר ומפורט, עם קובץ מיוחד של טלפונים חשובים מספרי החירום, רבניה ועסקניה ובנוסף רשימת גמחי”ם שימושים שיכול לבוא לתועלת בכל עת ובכל זמן.

כל המידע הנחוץ

הרעיון המרכזי מאחורי הלוח – הוא לשלב את כלל המידע הנחוץ והדרוש לתושבי ביתר, במקום אחד ונח וזמין. כאמור, הלוח עצמו מגיע עם מגנט לתלייה, ועליו כל הזמנים הנחוצים לפי אופק ביתר, וכן המידע הנחוץ בהתנהלות היומיומית: המון אנשי שירות שונים בעיר בחרו לפרסם את מרכולתכם על הלוח, כאשר הלוח עצמו מהודק ומחובר באמצעות ספירלה לנוחות הדפדוף, וכן להסרת דפים לאחר התאריך.

ללוח צורף ספר טלפונים עסקי אשר הונפק על ידי הפורום לבעלי העסקים בעיר. הפורום נתן לכל בעל עסק קוביית פרסום חינם אשר בו מופיע שם העסק, הטלפון והמייל ושעות הפתיחה. מן הראוי לציין את החשיבות של כל של ציון כל האפשרות של יצירת הקשר – בפרט השנה, כאשר עברנו את תקופת הנגיף שבמהלכו התבררה החשיבות לפרסום דרכים ליצירת קשר מרחוק, להזמנות ובירורים.

כמו כן, הפרסום בלוח עצמו לאלו שרצו פרסום נרחב יותר – היה במחיר נמוך במיוחד, וסובסד על ידי הפורום, וכל זאת לטובת חיזוק הקשר בין התושבים לבעלי העסקים המקומיים.

ועוד משהו: לכל אחד מאיתנו יש צורך ברשימת מספרים חשובים, גופי החירום וההצלה, רבנים ואדמו”רים, חברי העירייה, ועוד. המקום הכי נח וזמין עבור טלפונים מעין אלו – הוא בלוח השנה הקרוב ליד, שתלוי במקום בולט ונוח, על המקרר או על דלת הבית.

כמו כן, צירפנו רשימה של גמ”חים בהם יש לתושבי העיר עניין ודחיפות. לא יכולנו לצרף את הכל, כי בסוף הלוח אמור להיות תלוי על המקרר ולא ליפול… אבל רוב המידע החשוב נמצא בפנים.

שנה ותכונותיה

לסיום, אלה התכונות והמאפיינים של תשפ”א שאליה נכנסנו, כפי שהם באים לידי ביטוי בלוח המהודר:

שנת ה׳תשפ״א היא שנה ‘פשוטה’, לא מעוברת. 5781 שנים מבריאת העולם, שנה ה׳ במחזור ש״ה, סימנה – זחא. מספר ימיה –  353 השנה היא שנה ו׳ לשמיטה, השנה ה- 13 במחזור כ”ח שנים לברכת החמה, מספר שבתותיה – 51.

שנים מהחורבן הראשון – ב׳תמ״ב. שנים מהחורבן השני – א׳תתקנ״ב. מנין השטרות – ב׳של״ב.

הלוח כולל את כל זמני התפילה, עלות השחר לפי כל השיטות, וכן כל זמני קריאת שמע ותפילה, הן לפי המגן אברהם והן לפי הגר”א ובעל התניא. כמו כן, מופיעים זמני כניסת וצאת השבת לפי אופק ביתר, צאת תעניות, חגים וכדומה.

מערכת ההוצאה לאור של הלוח מבית ‘שערים’, מביעה את הוקרתה למנהלי ‘פורום בעלי העסקים’ אשר דחפו אותנו ליוזמה זו, והדגישו עבורנו את החשיבות לתת לכל בעל עסק בעיר אפשרות פרסום חינם. כמו כן, לסטודיו ‘שערים’ וצוות העובדות המסור, אשר ריכזו בהתנדבות מלאה את המערך של הפרטים ששלחתם להם, תיקנו ואישרו – הכל בכדי שייצא דבר מושלם מתחת ידם.

נשמח לקבל כל עצה רעיון כדי לשפר לייעל לשנה הבאה, בכתובת האלקטרונית של ‘שערים’.  

יהי רצון שלא תצא שום תקלה ומכשלה תחת ידנו ח”ו, ונזכה לשנה טובה ומתוקה.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות