/
/
גניבה לאור יום

גניבה לאור יום

כשנעלמו לו מפתחות הרכב, הוא עדיין לא חשד בכלום והוציא (פחות מסורבל) את המפתח הרזרבי כדי לנסוע אל ביתו. אלא שחצי שעה לאחר מכן הוא גילה לדאבונו שרכבו נגנב * ר' פישל ברנשטיין, בעל החנות המיתולוגית 'פישל סטור' ואחד הדמויות האהודות בעירנו, מתאר ל'שערים' את הדרמה הגדולה שהתרחשה בצהרי יום שישי האחרון.
ז׳ בשבט ה׳תשע״ג
19:12

כשנעלמו לו מפתחות הרכב, הוא עדיין לא חשד בכלום והוציא (פחות מסורבל) את המפתח הרזרבי כדי לנסוע אל ביתו. אלא שחצי שעה לאחר מכן הוא גילה לדאבונו שרכבו נגנב * ר’ פישל ברנשטיין, בעל  החנות המיתולוגית ‘פישל סטור’ ואחד הדמויות האהודות בעירנו, מתאר ל’שערים’ את הדרמה הגדולה שהתרחשה בצהרי יום שישי האחרון.

את החנות המפורסמת והיחודית “פישל סטור”, שלאחרונה התמקמה במשכן הקבע שלה במתחם ‘שיא סנטר’ בגבעה ב’ – אין צורך להציג בפני הקוראים. די לפעמים באזכור שמו של בעליו, ר’ פישל ברנשטיין שיחי’, בכדי להעלות חיוך משמח על פניו של כל מי שנכנס פעם לחנותו. כידוע לכולם, ר’ פישל הוא אישיות מיוחדת ומוכרת, האהודה על כל השכבות בעירנו.

לכן אין זה פלא שהמקרה שאירע בבוקרו של יום שישי האחרון, עורר גלים רבים בעיר, ותפס את ה’כותרות הראשיות’ בכל מקום.

הסיפור התחיל כשר’ פישל החליט לחזור הביתה מחנותו, כדי להתארגן לכבוד השבת הקרבה ובאה. הוא פנה אל הרכב, אך לתדהמתו התברר לו שהמפתחות אינם איתו, הוא ניסה להזכר היכן הניח אותם, אך לא הצליח. שעתיים של חיפושים עברו והמפתחות לא נמצאו, ר’ פישל – כמו תמיד – לא נלחץ, הוא שלח להביא את המפתח הרזרבי, עמו התניע את הרכב, ושב לביתו. חצי שעה בלבד חלפה, ובמבט חטוף ששלח החוצה כדי לוודא ש’הכל בסדר’, הוא מבחין לתדהמתו שהרכב איננו…

מתברר שאותו אחד שמצא/גנב את המפתחות – לא התעצל, ועקב אחריו במשך כל זמן החיפושים עד לביתו, שם ניצל את ההזדמנות לגנוב את הרכב.

 המשטרה הוזעקה, כמובן, מיידית. לאחר התחקיר הראשוני, לקחו אותו השוטרים עמם למשטרת גוש עציון בכדי שיוכל להגיש תלונה מסודרת. במקביל, יצר ר’ פישל קשר עם חברת ‘איתורן’ שבמסגרת שירותיה, אמורה לאתר את הרכב הגנוב, ואכן, לאחר בירור קצר התברר שהרכב נמצא באבו דיס – כפר ערבי ישראלי באזור מישור אדומים. בשלב זה היה נראה שהארוע מאחורינו, כשהאפשרות הפשוטה והקלה ביותר היא פשוט לנסוע למקום, ו’להחרים’ את הרכב הגנוב.

פשוט וקל לכאורה, אך לא במשטרת ישראל. מתברר שכדי להכנס לכפר, זקוקה המשטרה לאישור מיוחד של הצבא, וזה לא ניתן בצורה חלקה כל כך.

בשלב זה עירב ר’ פישל את ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין, הוא נרתם לעזרה במלוא העוצמה, כשהוא דואג לקבלת האישורים המתאימים במהירות ובדחיפות, במטרה לסיים את הארוע בצורה הטובה ביותר.

רק בשעות הלילה התקבל אישור להכנס לכפר ולהוציא את הרכב, אלא שעד אז כבר הספיק הגנב להמלט עם הרכב, וגם לעקוף את כל המחסומים שהוצבו בכדי למנוע את בריחתו. כשהגיע למחסום חיזמה, נעצר סוף סוף הרכב, תוך שהגנב מוצא ממנו, ומובל להמשך החקירה.

מיד במוצאי שבת התקשרו הגורמים המעורבים בענין לר’ פישל שיחי’, ועדכנו אותו בסופה הטוב של הפרשיה.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות