/
/
גנבים בשעריך

גנבים בשעריך

א׳ בסיון ה׳תשע״ג
17:19

אם אתם יוצאים לקניות בביתר עם עגלת תינוק תחשבו פעמיים לפני שאתם משאירים לרגע את העגלה בצד. לתושבת העיר זה עלה ביוקר כאשר גילתה שהעגלה נעלמה מהמקום. סוף הסיפור היה יכול להסתיים בטוב אלמלא תכולת הארנק שנעלמה לחלוטין.

אנו רגילים לסמוך על הציבור בביתר כאנשים שומרי תורה ומצוות האמונים על איסור גזל וכך אנו מסתובבים שלווים, ללא חשש מכל פגע,  אך המקרים האחרונים בעיר מלמדים אותנו שלא די בכך, והפגע יכול להגיע גם מאנשים מחוץ לעירנו.

המקרה האחרון באחד מהמרכזים המסחריים בביתר, כאשר אחת מתושבות העיר נכנסה לחנות נעליים עם הפעוט תוך שהא מותירה את העגלה עם התיק בפתח החנות במרחק ראיה ממנה. כשסיימה את הקניה ונפנתה לצאת את החנות גילתה לתדהמתה הרבה שהעגלה נעלמה ואינה במקום.

הדרמה

לאחר מספר רגעים של לחץ איתרה את העגלה כשהיא ניצבת במורד הרחוב ולצידה בחור מגודל, שחזותו העידה עליו שאינו תושב ביתר. משהבחין מיהר להסתלק כשהוא מותיר את העגלה במקום. כשהתקרבה לעגלה חיפשה מיד את ארנקה, אך עיניה חשכו כשהבינה שהארנק נעלם ואיננו.

על המשך האירוע מספרת האישה: “כמעט אמרתי ‘קדיש’  על הארנק ואז אני מקבלת טלפון מתושב העיר שמצא את ארנקי ברחוב אור החיים. בשמחה שלחתי את בעלי שייקח את האבדה אולם מה רבה הייתה אכזבתנו כשגילינו שהארנק ריק.”

הגילוי

מהארנק נעלמו כרטיסי אשראי כרטיסי רב קוו וזיכויי קניה על סך מאות שקלים, מכתבים חשובים ובעיקר כרטיסי זיכרון של מצלמה מלאים וחשובים אותם עמדה האישה לפתח באותו יום.

לשאלת כתבנו, מספרת האישה שראתה את הצעיר במו עיניה, עוד לפני שנכנסה לחנות, כשהוא יושב על גדר סמוכה וצופה על הנכנסים לחנות. “לא חשדתי בכלום אולם לאחר מעשה שחזרתי את צורת הישיבה שלו ואת האופן בו נמלט ואז הבנתי שזה אכן הוא האיש”.

“מיד לאחר מכן”, היא ממשיכה, “פניתי למנהל החנות וסיפרתי לו את פרטי המקרה. הוא נבהל מאד וסיפר לי שלצערו אינני הראשונה לדווח על חשד לגניבה במקום ולטענתו הוא כבר הגיש תלונה במשטרה”.

התדהמה

בשעת לילה כשעברה ליד אותה גינה בה נמצא הארנק גילתה לתדהמתה את אותו אדם שהיה מעורב במקרה הגניבה בבוקר, יושב על ספסל באין מפריע. מסתבר שככל הנראה אותו צעיר הוא חסר בית כרגע ומוצא מחסה ברחובות העיר.

לצערנו סיפור זה אינו היחיד ומעדויות נוספות שהגיעו למערכת עולה כי מקרים נוספים חזרו על עצמם באופן דומה. על הציבור כולו לפקוח עין ולשמור היטב על הרכוש גם בתוככי העיר ביתר שהוכחה לצערנו כמקום שאינו חסין מפגיעתם של גנבים.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות