/
/
בתקווה שלא יהיה גל שני: ערב הוקרה מרגש למתנדבי ידידים בביתר

בתקווה שלא יהיה גל שני: ערב הוקרה מרגש למתנדבי ידידים בביתר

עם החזרה המסתמנת לשגרה (בתקווה שלא נזדקק שוב ח"ו): מנהלי ידידים סניף ביתר עילית קיימו ערב הוקרה מרגש עבור מתנדבי הסניף שהתמסרו בגל הראשון למען הקשישים, המבודדים והנזקקים בכל רחבי העיר 'ידידים' רוממוך
ז׳ בתמוז ה׳תש״פ
01:34

מלאכי הקורונה

@שמעון כהן

בימים בהם מדינת ישראל מתַרגלת חזרה לשגרה זהירה (בתקווה שהזינוק במספר הנדבקים בסוף השבוע לא מבשר על גל שני ח”ו) – הגיעה העת להוקיר את מלאכי ההצלה של תקופת הקורונה.

וכך, לאחר שבועות ארוכים של סגרים מלאים וחלקיים, יש מי שזוכר את תרומתם הכבירה של עשרות מתנדבי ‘ידידים’ סניף ביתר עילית שבימים הללו, לצד פעילותם בסיוע לאנשים שנתקעים בדרכים עם פנצ’ר בגלגל או תקלה במנוע – נרתמו לטובת פעילות להצלת מתמודדי הקורונה שנתקעו דווקא בבתים.

מיום פרוץ משבר הקורונה, עסוקים מתנדבי הסניף בעיר בשינוע אלפי חבילות מזון עבור משפחות נזקקות – תרופות לקשישים, משחקים למשפחות ברוכות ילדים, זאת בנוסף לפעילות השגרתית בהגשת סיוע בדרכים ובבתים למאות נהגים בעיר ומחוצה לה. פעילות המתנדבים זכתה להתפעלות רבה מכל השכבות בעיר – הן בקרב התושבים והן בקרב הגורמים המופקדים על הטיפול בקורונה שהובאו לכאן מחוץ לעיר כדי לסייע בהתמודדות עם המצב.

מוקירים ומעריכים

בשבוע שעבר נערך אירוע הוקרה מיוחד עבור המתנדבים, ביוזמת יעקב דינין, מנהל מחוז ירושלים בארגוןג, ויענקי גרינוולד סגן מנהל בביתר עילית. ערב ההוקרה המרגש הוקדש כולו לאמירת תודה למאות המתנדבים ובנות זוגם על ההשקעה הרבה בשבועות האחרונים. כיבדו בנוכחותם מנכ”ל הארגון ישראל אלמסי, לצד פרנסי העיר.

אלמסי סיפר לנוכחים על השתלשלות האירועים: “יום לאחר חג הפורים מדינת ישראל הבינה כי מתפתח פה משבר בסדר גודל שלא ראינו קודם, אספנו את מנהלי המחוזות והסניפים, ויחד עם פיקוד העורף וגופים לאומיים נוספים הגדרנו לעצמנו מטרות. עם מטרות אלו הלכנו לאורך כל השבועות האחרונים. מטרת העל שלנו הייתה שאנחנו לא אומרים לאף אחד לא! כל מי שמבקש מאיתנו עזרה – יקבל.

“בזכותכם, מתנדבי סניף ביתר האלופים, השגנו את המטרה. שינעתם בימים קשים ובשעות לא שעות אלפי חבילות מזון לבתי נזקקים, הבאתם אור ושמחה לבתים של משפחות ברוכות ילדים, סיפקתם לילדים משחקים וערכות יצירה, והכול עם חיוך מאוזן לאוזן”.

עזר כנגדם

כן הובעה הוקרה מיוחדת לנשות המתנדבים: “אנחנו אנשי שטח”, אמר מנכ”ל הארגון, “יודעים לעשות את העבודה מצוין, אבל תודה מיוחדת מגיעה לנשות המתנדבים שהקריבו המון בכך שאפשרו להם לעזוב את הבית בימים מורכבים כאלו, והכול בכדי שיוכלו לסייע לעוד משפחה נזקקת”. כהוקרה על ההקרבה – הוענק שי צנוע לנשות המתנדבים המסורים.

משה ברים, מנהל קשרי לקוחות מגזר חרדי בקופת חולים מאוחדת, סיפר לנוכחים על ההיכרות עם ‘ידידים’ לאחר שגלגל רכבו התפנצ’ר בכביש מספר 1. “תוך כמה דקות, הגיעו שני מלאכים בצהוב, החליפו גלגל ושחררו אותי לדרכי”, הוא שיתף את הנוכחים בהתרגשות. במהלך הערב נהנו הנוכחים מהרצאה שכללה חוויה התנסותית מפזיותרפיסט מטעם ‘מאוחדת’, במהלכה למדו המתנדבים על הדרך הנכונה להחליף גלגל תוך שמירה על בריאות הגוף.

להצטרפות לארגון ולבקשת סיוע חייגו: 053-3131310

whatsapp image 2020 05 31 at 173741
כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות