/
/
בתום ישיבת חרום של העירייה ושירותי הבטחון וההצלה: ביתר עילית; הלימודים מתקיימים כסדרן; הושלמה היערכות מחלקות העירייה

בתום ישיבת חרום של העירייה ושירותי הבטחון וההצלה: ביתר עילית; הלימודים מתקיימים כסדרן; הושלמה היערכות מחלקות העירייה

ה׳ בכסלו ה׳תשע״ג
18:06

מיד בצאת השבת כינס ראש העיר, הרב מאיר רובינשטיין ישיבת חירום  בה השתתפו; נציגי צה”ל, המשטרה, כיבוי אש, הצלה. הרבשצי”ם ובכירי העירייה בסיומה פורסמו ההנחיות לתושבים ולמוסדות החינוך.

הלימודים בכל מוסדות החינוך בעיר ביתר עילית יתקיימו כסדרן. כמו כן הושלמה היערכות כל מחלקות העירייה בעקבות המצב הביטחוני שנוצר והאיומים על אזרחי ישראל בכלל ועל תושבי ירושלים וסביבותיה – כך הודיע ראש העיר, הרב מאיר רובינשטיין בתום ישיבת חירום אותה זימן מיד עם צאת השבת. ראש העיר המכהן גם כיו”ר ועדת מל”ח העירונית קרא לתושבים להישמע להוראות פיקוד העורף ולפעול על פיהם במקרה של ח”ו אזעקת אמת. הרב רובינשטיין אמר כי בהתאם להנחיות הוכנו המרחבים המוגנים הנמצאים בכל בתי הספר ומוסדות החינוך.

בישיבה שהתקיימה במרכז ההפעלה החדיש שבמוקד העירוני בטחוני שבמרכז החירום בעיר השתתפו נציגי צה”ל, המשטרה, כיבוי אש, הצלה ביתר. הרבשצי”ם ובכירי העירייה. ובהם; מ”פ סרן אלי חי. מפקד משרת עציון, רפ”ק אייל עטיה. מ”מ רה”ע, הרב שלמה שרעבי. סגני רה”ע; הרב יעקב וינגרטן והרב יוסי שטרית. מחזיק תיק הביטחון, הרב מיכאל נקי. מחזיק תיק מל”ח, הרב ישראל פכטר. רמ”ט ועדת מל”ח, מנכ”ל העירייה, הרב יהודה גרליץ. מנהלי מחלקות הביטחון, החינוך, הרווחה וההנדסה. מפקד תחנת כיבוי ביתר, שי תורג’מן. רכז ועדת מל”ח, שמואל וויס. מנהל המוקד, גיא אקריב. יו”ר ‘הצלה ביתר’, ר’ שמשי גרוסברגר ונציג זק”א, ר’ משה הולצמן.

קב”ט ביתר עילת, רענן עמרן סקר בפני המשתתפים את אירועי השבת באיזור גוש עציון וציין כי עפ”י הוראות הרבנים שליט”א; אין לקיים התקהלויות במבנים רכים (מנדי”ם). הוא שיבח את פעילותו של מנהל המוקד העירוני בטחוני, מר גיא אקריב על פעילותו במהלך השבת בהיותו החוליה המקשרת בין כוחות הביטחון ופיקוד העורף, הרבנים ושירותי העירייה החירום וההצלה.

נציגי צה”ל המשטרה ושירותי הכיבוי אמרו בישיבה כי בהתאם למצב הועלתה רמת הכוננות והכוחות ערוכים לתת מענה מיידי לכל התפתחות ח”ו. מ”מ רה”ע העלה בפני המשתתפים את בעיית המקלטים בבתי מגורים שבשכונת האתרוג שבשל חוסר אחריות משמשים כבתי עסק. שכונה זו היא הראשונה והותיקה בעיר והמבנים בה הוקמו בטרם נחקק החוק המחייב בניית ממדי”ם בכל בית מגורים. ראש העיר הנחה את עובדי העירייה לבצע בדיקה מקיפה של כל המקלטים ולוודא שהם פתוחים ובטוחים. הוא קרא לתושבים לפנות את המקלטים הללו מיידית בכדי לאפשר גישה לתושבי השכונה למקלטים הללו.

סרן אלי חי אמר בישיבה כי עפ”י הנחיות צה”ל מתקיימים הלימודים כסדרן בכל הישובים המרוחקים 40 ק”מ מהרצועה ובשל כך יתקיימו הלימודים גם בעיר ביתר עילית.

רפ”ק אייל עטייה גילה למשתתפים כי לארגוני הטרור שברצועה יש טילים המסוגלים להגיע לכדי 80 ק”מ ועלינו להיות ערוכים כיאות לכל התפתחות אם חלילה תהי’.

הישיבה הסתיימה באמירת פרק תהילים ולתפילה להצלחת כוחות הביטחון ולשלמותם וביטחונם של כל יושבי ארץ הקודש.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות