/
/
/
“בשמיים רוצים את מסירות הנפש”

“בשמיים רוצים את מסירות הנפש”

ד׳ בתשרי ה׳תשע״ג
15:53

במהלך כנס חיזוק מפני פגעי הטכנולוגיה באחת מהקהילות בעירנו,סיפר אחד מהנואמים סיפור מיוחד ורב לקח שאותו שמע ישירות מבעל המעשה. לרגל היום הקדוש הבאנו את הסיפור כולו לפניכם.

במרכזו של כנס מיוחד שהתקיים השבוע באחד מבתי המדרש המרכזיים בעיר, לאור פגעי וסכנת הטכנולוגיה, וכהכנה לקראת הימים הנוראים, סיפר אחד הדרשנים סיפור מדהים שמוסר השכל כביר בצידו. הדרשן אף ציין כי הוא מכיר את בעל המעשה ושמע זאת ממנו מכלי ראשון.

היה זה בחג הפסח של שנת התשס”ט, ר’ גדליהו ט. ז”ל, יהודי ת”ח ובר-אוריין, התאשפז באחד מבתי החולים בעקבות מחלה קשה וממארת, סיכוייו לשרוד את המחלה היו קלושים, וחולשתו היתה רבה, ומ”מ הוא לא ויתר על קוצו של יוד ממנהגיו וחומרותיו כמידי כל שנה. כשהוגשה לו, בהתקדש החג, מצה מהנהלת בית החולים לא הסכים ר’ גדליהו לאכלה וזה עקב הקפדתו לאכול “מצות חבורה” בלבד. וכיוון שכך חיפש הוא יהודי שיעניק לו את המצה המבוקשת, כשעבר בין המיטות במחלקה פגש הוא ידיד נעורים, ר’ חיים ה’. הי”ו, המאושפז גם הוא בעקבות אותה מחלה. ר’ גדליהו שמח גם לשמוע שיש לאותו חבר מצת חבורה מיותרת בכדי שיוכל להמשיך במנהגו. אך כשביקש זאת מר’ חיים נענה ידידו שהוא מסכים לתת את המצה בתנאי אחד, שיסכים עמו ר’ גדליהו בתקיעת כף שמי מהם שיגיע ראשון לעולם האמת ירד ויספר לחברו מה נעשה בדינו. ר’ גדליהו הסכים והעסקה נתבצעה.

הימים חלפו ור’ גדליהו הלך לעולמו בעוד ר’ חיים חברו הלך והבריא לשמחת הכל. והנה שנתיים לאחר הסתלקותו הופיע ר’ גדליהו בחלומו של ר’ חיים ברוב חיל ורעדה, כשהוא מספר לו שרק עתה אישרו לו בעולם העליון לרדת לקיים את הבטחתו, כשהוא מוסיף ומספר שרק דבר אחד אישרו לו לומר, והוא שבשמים רואים בחוש את מאמר חז”ל- “עליונים למטה ותחתונים למעלה”. כשאנשים פשוטים מתקבלים כראשי הגולה וכן להפך ה”י. והמודד היחידי לכל הדברים הוא מסירות הנפש וההקרבה אותם מקריבים האנשים בעולם הזה בקיום התורה והמצוות.

“כשאדם מקריב מעצמו ומשליך את האינטרנט מביתו ומכיסו, הרי הוא  מוסר בזאת את נפשו ורצונו למען שמו יתברך ומעשה זה הופך אותו לאחד מגדולי הדור”. סיים הרה”ג שליט”א את סיפורו המפעים.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות