/
/
בני מלכים

בני מלכים

במלאות שלוש שנים להסתלקות: המונים במעמד ההילולא לזכרו של הגאון הצדיק רבי לייב מינצברג זצ"ל, מנהיגה הנערץ והבלתי נשכח של 'קהל עדת ירושלים - ישיבת המתמידים' >>> במעמד צוינה הופעתו של הכרך ה-26 בסדרת ספרי 'בן מלך', פרי הגותו של בעל ההילולא
י״ט במרחשון ה׳תשפ״ב
18:47
מתמידים בדרכו

לזכר עולם יהיה צדיק קהל רב בהילולת הגה”צ רבי לייב מינצברג זצ”ל, בראשות בנו וממשיך דרכו שליט”א

שמעון כהן

קהל רב של אוהדים, חסידים ומוקירי זכרו של הגה”צ רבי יהודה לייב מינצברג זצ”ל, רבה ומנהיגה האהוב של ‘קהל עדת ירושלים – ישיבת המתמידים’ – התכנסו ב’מתנ”ס פריימן’ בעירנו לסעודת הילולא וסיום מסכת לרגל מלאות שלוש שנים להסתלקותו.

המעמד נערך בהשתתפות חברי בית דין צדק ביתר עילית, רבני הקהילות בעיר ורה”ע ר’ מאיר רובינשטיין שאף נשא דברים לכבוד המעמד. כן נשא דברים ראש ישיבת ‘דרך השם’ הגאון רבי ברוך-צבי גרינבוים, מתלמידיו של אותו צדיק,  שריתק את הציבור בעובדות על אודות דרכו וחייו של בעל ההילולא.

בשיא המעמד הזמין מנחה הערב, הגאון רבי יוסף הירשמן, מראשי הקהילה – את הגה”צ רבי מרדכי מינצברג, ממשיך דרכו של אביו זצ”ל בהנהגת הקהילה, לשאת דברים במשנתו של אביו בעל ההילולא. הגר”מ ריתק את הקהל כשהאריך לדבר בשבח הוצאת ספריו של אביו – סדרת ספרי ‘בן מלך’ המתוקים מדבש ונופת צופים – כדי לזכות הרבים ולדובב שפתי צדיק.

בנעילת המעמד נשא דברים ראש ומנהל ‘מכון ספרי בן מלך’, הרב אריה קרישבסקי, שזכה להיות מקורבו ונאמן ביתו של בעל ההילולא. בדבריו היטיב לתאר את העמל והיגיעה בעבודת ההוצאה לאור של עוד ועוד ספרים לאור עולם, ופרש בפני הציבור את התוכניות והמשימות העומדות על הפרק להוצאתם לאור של עוד עשרות ספרים וקיטלוגם של אלפי רצועות הקלטה משיחותיו הנפלאות של הגר”ל זצ”ל לאורך השנים.

סעודת היארצייט שולבה במעמד סיום מסכת שערך אחד מחשובי תלמידיו של הגר”ל מינצברג זצ”ל – הגאון רבי אברהם יצחק קרישבסקי, אביו של ראש ‘מכון ספרי בן מלך’ הרב אריה קרישבסקי. במעמד צוינה הופעתו לאור עולם של עוד כרך בסדרת ‘בן מלך’ על התורה, הכרך הכ”ו, העוסק בספר ויקרא.

בתום המעמד עלו אלפי התלמידים לציון הקדוש בהר המנוחות, שם התקיים מעמד תפילה וסליחות ברוב עם, בראשות רבה של הקהילה הגרב”מ מינצברג שליט”א, שנשא דברי חיזוק על ציונו של אביו, תוך התחזקות ללכת בדרכיו ולהמשיך בעבודת השם בדרכה הייחודית של קהילת ‘המתמידים’ הידועה לשם ולתהילה.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות