/
/
ביתר עילית היא מקום המגורים המועדף ביותר על הציבור החרדי

ביתר עילית היא מקום המגורים המועדף ביותר על הציבור החרדי

כ״ה באלול ה׳תשע״ב
23:21

למרות המחסור בדירות למכירה, ולמרות העליה תלולה במחירי הדירות במשך השנה החולפת, נרשם גם השנה ביקוש שיא לדירות בביתר * מומחים ל”שערים”: הביקוש לדירות בביתר עולה על הביקוש בערי הספר האחרות

לקראת השנה החדשה הבעל”ט בדק צוות “שערים” את נתוני שוק הדירות המוצע כיום לציבור החרדי, ועמד על נתון מדהים ביותר; ביתר עילית – היא מקום המגורים הזוכה לביקוש הגבוה ביותר בקרב הציבור החרדי בארץ!

אין זה סוד כי מצוקת הדיור הינה אחת הבעיות הבוערות ביותר, אשר מעיקה על הציבור החרדי ומעמידה את הזוגות הצעירים, כמו גם את ההורים המשיאים את ילדיהם, בפני דילמות קשות מאוד. בתוך הנתון הזה, מתבסס מקומה של העיר ביתר כמקום המועדף על פניהם של רוכשי הדירות הפוטנציאליים, אשר מקבלים בהבנה את העובדה כי על דירה בביתר יש לשלם מעט יותר, זאת מפני שהפוטנציאל הגלום בשוק הדירות בעיר ביתר מצדיק את המחירים היקרים יחסית.

עד לפני שנים מעטות, היתה רמת מחירי הדירות בביתר במקום השלישי בין ערי הספר, אולם כיום השתנה המצב, ורמת המחירים בביתר עולה על הערים האחרות בכלל, ובאזורי הביקוש בפרט.

נתון זה גם משפיע על ההגירה השלילית מהעיר, שהיא נמוכה מאוד. עובדה זו גורמת כמובן למחסור בדירות בעירנו, שכן כל תושב בעיר יודע שלביתר – אין תחליף!

למרות כל הנתונים האחרונים, שהצביעו על עליה תלולה במחירי הדירות בביתר, פרסם לאחרונה משרד השיכון מכרז על 112 דירות לזכאים, כאשר מחירי הדירות יעמדו על 450000 אלף ₪.

מומחי נדל”ן מציינים כי לרוכשים, אשר יעמדו בתנאי הזכיה במכרז הזה, תהווה הרכישה רווח של מאה אחוז בבת אחת, באשר ערכן של הדירות עתיד להכפיל את עצמו!

מחברת ‘אשדר’, שהיא הזוכה במכרז האחרון והמדובר ביותר בביתר, וכן מחברות אחרות שזכו במכרזים, נמסר על ביקוש עצום גם לדירות גדולות יותר, בנות ארבעה או שישה חדרים, שתיבנינה בפרויקט הזה. ביקוש בסדר גודל של 800 נרשמים!!! אשר מעיד יותר מכל על האטרקטיביות של רכישת דירה בביתר…

בבדיקה שערכנו לבירור הסיבות לעליית מחירי הדירות בביתר עולים הנתונים הבאים:

  • קירבה וזמינות לירושלים, כמו גם למוקדי התעסוקה בשכונת תלפיות. זאת, למרות שמדדי התעסוקה בתוך העיר עצמה נמוכים במעט.
  • המרחב, הנוף, האוויר האווירה המיוחדים השוררים בביתר, עליהם אין צורך לפרט ולהסביר לתושבי העיר…
  • הציבור האיכותי המאכלס את העיר, אשר מעמיד את העיר כמקום מועדף לאיכות חיים ולחינוך ילדים.

כשירות לציבור ערך בעבורכם צוות “שערים”, בשיתוף מומחי נדל”ן, טבלת מחירים המשקפת את מחירי השוק כיום באזורי הביקוש בערי הספר.

יצוין שאין בטבלה זו המלצה כלשהיא לרכישה במחיר מסוים. רמת מחירים זו היא הרמה הגבוהה יחסית המקובלת באזורי הביקוש הגבוהים.

[כמו כן הדירות באזורי הביקוש בגבעה א’ נמוכות יחסית לדירות בגבעה ב’ שמופיעים בטבלה בכ-5%]

עיר3 חדרים4 חדרים
בית שמש 850,0001.030,000
מודיעין820.0001,000,000
אלעד900.0001,050,000
אשדוד750.000900,000
ביתר920.0001,100,000

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות