/
/
ביתר וועט זיין א ווינקל: היסטוריה בעיר: חסידות בעלזא תקבע את משכנה של אחת מישיבות החסידות בעירנו

ביתר וועט זיין א ווינקל: היסטוריה בעיר: חסידות בעלזא תקבע את משכנה של אחת מישיבות החסידות בעירנו

מהלך מפתיע: חסידות בעלזא  פותחת ישיבה גדולה בביתר עילית, לראשונה בהיסטוריה של העיר.
ג׳ באב ה׳תשפ״א
12:48

מהלך מפתיע: חסידות בעלזא  פותחת ישיבה גדולה בביתר עילית, לראשונה בהיסטוריה של העיר.

@שמעון כהן

מהלך מפתיע: חסידות בעלזא  פותחת ישיבה גדולה בביתר עילית, לראשונה בהיסטוריה של העיר. מדובר באחד מסניפיה של הישיבה הגדולה של החסידות. הישיבה תוקם בגבעה א’ ותחל לפעול בראש חודש אלול הקרוב. נכון לעכשיו, בביתר עילית אין קהילה של חסידות בעלזא, ובני החסידות המעטירה נמנעים מסורתית מלהתגורר בעירנו, כמו בשאר הערים שמעבר לקו הירוק.

בישיבה עתידים ללמוד כמאתיים בחורי חמד של החסידות, והיא תתווסף לחמישים הישיבות הפועלות בעיר ומרוממות את שמה.

גורם בהנהלת חסידות בעלזא ששוחח עם ‘שערים’, סיפר, כי המהלך נעשה לאחר פנייה מעיריית ביתר עילית, וכי בשבוע שעבר ניתנה ברכת כ”ק מרן האדמו”ר מבעלזא שליט”א למהלך. הבחורים ילמדו במבנה שהעירייה תקצה עבורם, וילונו בפנימייה שקיימת במבנה. לדברי הגורם, אין מדובר בשלב הזה בפתיחת קהילה קבועה של חסידות בעלזא בעיר, “אולם אפשר להאמין שבעקבות הקמת הישיבה, ולאור מצוקת הדיור – גם זה יקרה עם הזמן”. 

מהעירייה נמסר, כי “הקמת הישיבה בעיר יצאה לפועל לאחר פעילות אינטנסיבית של רה”ע, שטרח רבות להביא את מנהלי הישיבה לקבוע  משכנם בעיר. בשנים האחרונות נעשתה פעילות מאומצת מאוד כדי שלכל ישיבה וישיבה בעיר יהיה מקום משלה ומבנה משלה, וכעת בשלה השעה להביא אל העיר עוד ועוד ישיבות כדי להעצים ולהגדיל את ממלכת התורה בעיר”. רובינשטיין מסר: “אנו מברכים על התוספת החשובה של ישיבת בעלזא שמגיעה אל העיר, ותרומם עוד יותר את קול התורה בעיר. מאות הבחורים שיבואו ללמוד בה ולפרוח בה, הם תפארת עירנו. אנו נמשיך לפעול כדי לקיים עוד ועוד ישיבות בעיר”.

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות