/
/
בימים ההם בזמן הזה

עין לא נותרה יבשה

בימים ההם בזמן הזה

מעמד להודות ולהלל לציבור בחורי הישיבות והאברכים מקהילות בני התורה בעירנו | בהשתתפות חבר מועצגה"ת הגר"ד כהן שליט"א ויו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני | על הפן המוזיקלי: גדולי הזמר החסידי בימים ההם ובזמן הזה - מיכאל שטרייכר, שמואל ברונר, אריה ברונר, יואלי דיקמן ותזמורתו
ב׳ בטבת ה׳תשפ״ב
11:47
סיקור מיוחד
צילום: דגל תורה

יוחנן צוקרמן

מעמד מרטיט, סוחף ומרגש, הפורט על נימי הנשמה ומביא את קהל המשתתפים העצום כמו מאליהם להתאחד בשירה, בריקוד וברגשות סוערים של הלל והודאה לריבון העולמים, התקיים בליל שישי נר חמישי דחנוכה במתנ”ס פריימן שבגבעה ב’ בעירנו, עבור בחורי הישיבות והאברכים מקהילות בני התורה בעירנו.

את המעמד קיים, כמדי שנה, סגן ראש העיר ומחזיק תיק חינוך דוד זלץ, בשיתוף ראש העיר מאיר רובינשטיין, כאשר הפעם כיבדו את המעמד בנוכחותם ואף נשאו דברים, ראש ישיבת ‘חברון’ וחבר מועצת גדולי התורה של ‘דגל התורה’ הגאון הגדול רבי דוד כהן שליט”א ויושב ראש מפלגת ‘יהדות התורה’, חבר הכנסת משה גפני.

עין בקהל הרב, אשר גדש את האולם הענק בהמוניו ומילא אותו מפה לפה, לא נותרה יבשה כאשר עלו לבמה גדולי הזמר החסידי בימים ההם ובזמן הזה, מיכאל שטרייכר, שמואל ברונר, אריה ברונר, יואלי דיקמן ותזמורתו, כשהראשונים מפליאים לעשות בביצוע נדיר והיסטורי של שיריהם שהפכו מזה עשורים לנכסי צאן ברזל בציבור החרדי כולו, בארץ ובתפוצות.

הזמר מיכאל שטרייכר, שריגש עמוקות את הקהל הרב בשיריו הישנים והאהובים ובהם “אין ערוך לך”, “מחליף את הזמנים”, “רזא דשבת”, “אדם בלי תורה”, “שירו של אבא” ועוד ועוד, הותיר חותם רב רושם על הנוכחים במעמד כאשר שר את שירו “לא אמות כי אחיה” והגיע למילים “יסור יסרני קה ולמוות לא נתנני”, התפרץ בבכי עז שביטא רגשותיו על השנים הרבות בהן סבל צרות שונות ומשונות ונעדר מהבמה המוזיקלית עד לאחרונה ונאלץ לרדת מהבמה לזמן מה.

האחים הזמרים שמואל ואריה ברונר, ביצעו במעמד את שיריהם הידועים “רבות מחשבות”, “שומר ישראל”, “הוא יגאל אותנו”, “וקווי ה'”, “שמרה נפשי” ועוד ועוד, כאשר הקהל מתלווה אליהם בהתרגשות ובעוד את האירוע כולו מלווים בשירה ובנגינה מרגשת ומשמחת, יואלי דיקמן ותזמורתו.

סגן ראש העיר דוד זלץ אמר בדבריו במעמד כי מפעים ומרגש לראות את ההמונים שהתקבצו ובאו לקחת חלק באירוע ואת תנופת ההתפתחות המופלאה שעובר ציבור בני התורה בעיר. הוא הדגיש כי מטרתו החשובה ביותר של המעמד היא השקת פרויקט ‘חבורות’ לעידוד לימוד התורה בעיון בקרב בני הישיבות מקהילות בני התורה, לזכרו ולעילוי נשמתו של ידידנו הבלתי נשכח הרב ישראל אייזנשטרק זצ”ל.

בסיום דבריו הודה סגרה”ע ומחזיק תיק החינוך ליו”ר יהדוה”ת ח”כ משה גפני, לראש העיר מאיר רובינשטיין המסייע ועומד לימין ציבור בני התורה בכל התחומים ואשר ציבור בני התורה ימשיך בשיתוף הפעולה הפורה והמבורך עמו עוד שנים רבות, לחברי סיעת ‘דגל התורה’ במועצת העיר יוסף שטרית, אברמי יודייקין והרב חיים ברגר ולנציגי ‘איגוד בני הישיבות’ בקהילות ובפרט הרב יוסף שנברגר, אשר טרחו ועמלו להוציא את המעמד ואת פרויקט ה’חבורות’ אל הפועל בצורה הטובה ביותר.

מוקדם יותר בימי החנוכה התקיימה הקרנה לנשים ונערות מקהילות בני התורה, של ‘רסיסים’ מבית ד. פרלשטיין וכן מסיבת חנוכה מיוחדת וחסרת תקדים לילדי הת”תים, בו נטלו חלק כל תלמידי כיתות ד’ עד ח’ בכל תלמודי התורה של קהילות בני התורה בעיר. את מסיבת החנוכה המרכזית לילדים פיארו בהשתתפותם משגיח ישיבת ‘מיר’ הגאון הגדול רבי בנימין פינקל שליט”א ומגיד המישרים הנודע הרב ישראל מאיר שושן, כאשר על הנחיית המעמד הופקד המחנך המפורסם הרב משה קלצקין שליט”א.

במהלך מסיבת החנוכה, בה השתתפו כאלף וחמש מאות ילדי תשב”ר, נערך ביצוע מרגש ומיוחד של שירה בציבור של כל הילדים יחד בשיטת ‘קולולם’, של השיר “לעולם יהא אדם ירא שמים”. וזאת בגרסה ייחודית עבור האירוע שבה תורגם ללשון הקודש הקטע בו שרו הילדים: “טאטע, טאטע, אני רוצה להיות ירא שמים”, בתום ובחן יהודיים אמיתיים, שריגשו עמוקות את כל הנוכחים. על הפן המוזיקלי באירוע כולו ועל הנחיית הילדים בביצוע השיר, הופקדו מקהלת ‘מלכות’ ופנחס ביכלר.

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות