/
/
בהתאם לאתגרי הקורונה: המיזם של ‘קופת ביתר’ לסבסוד ארבעת המינים לתושבי העיר

בהתאם לאתגרי הקורונה: המיזם של ‘קופת ביתר’ לסבסוד ארבעת המינים לתושבי העיר

בצל ההיערכות לסגר והגבלות - עסקני העיר מחפשים פתרונות שיקלו את ההתארגנות לקראת חגי תשרי הבעל"ט רבני העיר בראשות המרא דאתרא בדקו ואישרו את ארבעת המינים שיימכרו לתושבי העיר בחצי מחיר על ידי 'קופת ביתר' - בהטבה של מאות שקלים לכל משפחה כל הפרטים
י״ח באלול ה׳תש״פ
01:42

‘ולקחתם’ בחצי מחיר

@שמעון כהן

המצב המיוחד שבו שרוי הציבור החרדי השנה – ערב חגי תשרי הבאים עלינו לטובה – מצריך את העסקנים ופרנסי הציבור לחשוב על פתרונות מחוץ לקופסה שיאפשרו לעמך בית ישראל לקיים את מצוות החגים בהידור, תוך התגברות על הקשיים והמכשולים. בייחוד אמורים הדברים לנוכח הצפי לסגר מסתמן עליו עשויה הממשלה להכריז לקראת החגים ובמהלכם – מה שמצריך היערכות מראש עם ארבעת המינים.

בעקבות החששות הללו, ובמאמץ למצוא פתרון מבעוד מועד, התכנסו ביום חמישי, י”ד אלול, גדולי הרבנים ומורי הצדק בעירנו, בראשות המרא דאתרא מורנו הגר”ח וייס, לישיבה הלכתית שלא מן המנין. על השולחן: בחינה מדוקדקת של מוצרי ארבעת המינים שישווקו השנה לתושבי העיר על ידי ‘קופת ביתר’, תוך סבסוד בשיעור של 50% מהעלויות – מתוך רצון להקל על ראשי המשפחות המשתוקקים לקיים את מצוות ארבעת המינים בתכלית ההידור, הם ואנשי ביתם, ומאידך – מתמודדות עם המצב הכלכלי הקשה הפוקד רבים בעקבות משבר הקורונה.

בשבועות האחרונים ישבו העסקנים עם טובי המשווקים של ארבעת המינים, במטרה להשיג את המבחר המשובח ביותר במחירים מסובסדים, מה שיקל על המשפחות להצטייד בארבעת המינים כהלכתם, במינימום כאב ראש ובמחיר מוזל במיוחד – מחצית מהעלות הרגילה. היוזמה המהפכנית שנראתה בתחילה כחלום, קרמה עור וגידים תודות להתערבותם של עסקנים נמרצים, אשר השיגו מקורות מימון מיוחדים עבור מטרת קודש זו, והציגו את התוצאה הבלתי אפשרית: מאה אחוזי הידור – חמישים אחוזי עלות!

שופרא דשופרא

בכינוס האמור, הוצגה הסחורה שהושגה בפני רבני העיר. לפי הנוכחים במקום, די היה להתבונן בארשת פניהם המופתעת של הרבנים נוכח טיב ההיצע הבלתי רגיל שהונח לנגד עיניהם, כדי להבין את עוצמתה של הבשורה. “המדובר בסחורה ברמת א’ א’, שנבחרה לאחר מיון כפול ומדוקדק. הסחורה הזו נמכרת במכירות הפרטיות בסכומים של מאות שקלים לכל פריט, ובמאה שקל לפחות במכירות החסד הגדולות, כאשר כאן הם עומדים להימכר ב-50 שקלים בלבד”.

במשך שעה ארוכה בחן המרא דאתרא שליט”א את מדגם הלולבים, האתרוגים וההדסים שהונח לפניו, כשלצדו הרה”ג ר’ אברהם שרגא שטיגליץ שליט”א, שנודע בין היתר כמומחה בעל שם בכל הקשור לטיבם של ארבעת המינים, כאשר גדולי המוצי”ם בעירנו מצטרפים לבחינה ולהתרשמות הבלתי אמצעיים. כל אחד בתורו בדק את הסחורה הדק היטב. מסקנת האסיפה הייתה חד משמעית: תושבי העיר יכולים לברך ‘שהחיינו’ על מתנת החג בשווי מצטבר של מאות אלפי שקלים שהתגלגלה לידם.

פיקוח מהודר

כשירות לציבור – ‘שערים’ מפרסם לראשונה את טבלת המחירים הצפויה: לולב דרי טרי ‘בריסקער’, תיומת סגורה לגמרי – 50 ₪; לולב דרי טרי מהודר א’ א’ – 30 ₪; לולב דרי טרי כשר לברכה בהידור 15 ₪ – אתרוג מובחר א’ א’ נקי במיון כפול לחומרא – 55 ₪; אתרוג מובחר א’ במיון כפול – 30 ₪; אתרוג כשר לברכה בהידור – 10 ₪; הדסי זייבלד שיא ההידור מיון כפול – 22 ₪; הדסי זייבלד מובחר א’ א’ – 15 ₪; הדסים כשר לברכה – 5 ₪.

בשיחה עם עסקני ‘קופת ביתר’ מתבררים פרטי המבצע המיוחד, הכוללים הקמת צוות פיקוח מיוחד מטעם המרא דאתרא שירד לשטח כדי להשגיח על שלבי המיון והאריזה של הסחורה; הקמת יריד ענק שיתפרש על 2 אולמות רחבי ידיים – בהתאם למגבלות הקורונה – עם נוכחות מאסיבית של רבני העיר; ועל כולנה – מערך פיקוח מחירים שיבטיח את יישום הבשורה ללא כחל וללא סרק – מאה אחוזי הידור בחמישים אחוזי עלות. 

כמו כלל שירותי החסד והסיוע הניתנים למען תושבי העיר – ‘שערים’ ימשיך לעקוב אחר השירות המיוחד.  

כל מה שחדש
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות