/
/
בדרכו של הקרבן מביתר

בדרכו של הקרבן מביתר

בקמניץ המשיכו ביוזמה של הבה"ח אליהו כהן ז"ל - וסיימו פעמיים את כל הש"ס
כ״ד בניסן ה׳תשפ״ב
03:41

היוזמות לזכרם של קדושי מירון – חובקות עולמות. אחד הפרויקטים שהגיעו לידיעת ‘שערים’, נערך בישיבת קמניץ בירושלים, כאשר תלמידי הישיבה סיימו פעמיים את כל הש”ס, לעילוי נשמתם של קדושי מירון, ובתוכם הבחור היקר אליהו שמואל כהן ז”ל, תושב העיר, שבעצמו ייסד וניהל בימי חייו מפעל ומבצע ייחודי זה של חלוקת סיום הש”ס בישיבה לצעירים ‘היכל אברהם בביתר, בה למד עד ליום פטירתו הטראגית באסון הנורא של ל”ג בעומר תשפ”א.

לאחר פטירתו המשיכו בישיבה לצעירים בה למד, את המפעל החשוב הזה, תחת השם ‘תנא דבי אליהו’, האימרה המסיימת את הש”ס, ואשר מנציחה את זכרו של הוגה הרעיון, הבחור היקר אליהו כהן ז”ל.

הרעיון לאחד ישיבה שלמה לסיום הש”ס תפס תאוצה. חבריו של אלי כהן ז”ל כבר עלו לישיבה גדולה, ושם המשיכו עם היוזמה בישיבה הגדולה לשם עלו ללמוד. אחד מהם שעלה ללמוד בישיבת קמניץ המעטירה, אירגן וניהל את חלוקת הש”ס בין בחורי ואברכי הישיבה, שם חולק הש”ס לא פעם אחת, אלא פעמיים!, וכאמור, בסוף ‘זמן חורף’ זכו הבחורים לסיים בכפליים את הש”ס כולו, באירוע מפואר ומכובד לכבודה של תורה.

במעמד השתתפו רבנים חשובים וראשי ישיבת קמניץ, ובני משפחתו של אלי כהן ז”ל, בהם אמו היקרה תחי’ שתרמה חלק נכבד מהאירוע. נשאו דברים ראש ישיבת קמניץ הגרב”ד ליכטשטיין, רב קהילת “דרכי תורה” בביתר הגר”י מנדלבוים, משגיח ישיבת “היכל אברהם” בביתר הגר”י הקר, ואחיו של אלי כהן ז”ל, יבלחט”א הבה”ח נחמן כהן שיחי’, שהודה בשם המשפחה לתלמידי ישיבת קמניץ.

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות