/
/
באמצע השיעור המוקלט מהמלונית הבחין ה’מלמד’ בעשרות ילדים שמתקבצים סביבו. סיפור מרגש

באמצע השיעור המוקלט מהמלונית הבחין ה’מלמד’ בעשרות ילדים שמתקבצים סביבו. סיפור מרגש

הסיפור שמרגש את קהילת ה'מלמדים' בביתר: 'מלמד' תשב"ר מתלמוד תורה 'אדרת אליהו' בעיר התאשפז במלונית קורונה וחיפש פינה שקטה כדי להקליט את השיעורים לתלמידיו כמה דקות בתוך השיעור - הוא הבחין בעשרות ילדים מהמלונית שמתקצבים סביבו... איך הסתיים הסיפור?
כ״ב במרחשון ה׳תשפ״א
04:18

המלמד שהפתיע

שמעון כהן

ברוך השם, רואים לאחרונה ירידה משמעותית בתחלואת הקורונה בעיר. למרות ההסתה הנמשכת בתקשורת הכללית כנגד הציבור החרדי על כך שבגלל פתיחת מוסדות החינוך במגזר החרדי תהיה כביכול עלייה גדולה בתחלואה – אנו רואים כי יש ירידה גדולה בכמות הנדבקים וב”ה תלמודי התורה בעירנו לומדים רובם ככולם כמעט כרגיל תוך שמירה על ההנחיות וכללי התו הסגול.

דווקא כעת, התגלגל לידנו סיפור מדהים שהיה בתקופה האחרונה – כאשר התחלואה הייתה גבוהה:

הרב ב. הברסטון הוא מלמד ידוע מזה כמה שנים בת”ת ‘אדרת אליהו’ המפורסם כמלמד מסור מאוד לתלמידיו, מטמיע בהם אהבת תורה ומעניק להם את מתיקות התורה, והם מחזירים לו אהבה והערכה רבה.

כאשר אחד מילדיו נדבק בקורונה ועל ידי זה נדבקו שאר בני משפחתו – הוצע להם להתפנות למלונית, ולהעביר שם את ימי הבידוד. כבר ביום הראשון להגעתם למלונית בקיבוץ לביא, הם התמקמו בחדרים, והרב הברסטון חיפש פינה שקטה כדי להקליט את השיעורים לתלמידים בכיתתו, אותם לא זנח אפילו לרגע. גם כאשר לא הרגיש טוב והיה חלש – התמסר להקלטת השיעורים כרגיל, תמידין כסדרן.

הילדים מתקבצים

בעודו מקליט את השיעור הוא שם לב שכמה ילדים ששוהים כמוהו במלונית – נעמדים בקרבתו ומקשיבים לדבריו אותו הקליט לתלמידיו. מיד הציע לאותם ילדים שכאשר הוא ימסור את השיעור הבא לתלמידיו – הוא יקרא להם להקשיב שוב פעם…

השמועה רצה בין הילדים במלונית כאש בשדה קוצים, ובשיעור ביום שלמחרת השתתפו עשרות ילדים שנהנו מאד מהשיעורים הנפלאים.

השמועה הגיעה להנהלת הת”ת ‘אדרת אליהו’, ואלו מצדם החליטו להפתיע את המלמד וכבר באותו יום שלחו לו לקיבוץ לביא ארגזים של ממתקים ופרסים כדי שיחלק לילדים היקרים.

אחד ההורים שהיה במלון באותם ימים סיפר לכתב ‘שערים’ כי “רק בשביל זה היה שווה להגיע לקיבוץ לביא – להרגיש את הטעם המתוק של לימוד התורה כפי שזוכים התלמידים בחיידר ‘אדרת אליהו’ בביתר עילית וזה ברור שמאת ה’ יצא הדבר שניקלע אל המלונית הזו דווקא בזמן שבו נמצא בו המלמד המסור – וכך יזכו הילדים שלנו לימים של אהבת תורה במתיקות מיוחדת”.

אכן, זכתה עירינו שאלו החיידרים, וזכה תלמוד תורה ‘אדרת אליהו’ שאלו המלמדים שלו – סמל ודוגמא לכל הארץ כפי שהדבר בא לידי ביטוי במלונית הקורונה.

כל מה שחדש

אור החנוכה - מאמר הגות מהרב מנחם ישראלי

כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ב
15:01
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות