/
/
 בְּאַהֲבָתָהּ יִשְׁגֶּה תָמִיד

 בְּאַהֲבָתָהּ יִשְׁגֶּה תָמִיד

י״ח באדר ב׳ ה׳תשפ״ב
03:24

יום ולילה לא ישבות: סדר יומו המופלא של מרן הגר”ח קניבסקי זצוק”ל

סדר יומו של הגר”ח זצוק”ל – היה מבהיל בהיקפו: הוא התחיל, למעשה, בשעה 1:30 לפנות בוקר, אז ניעור משנת הלילה ושוקע בסדר לימוד שנמשך כארבע עד חמש שעות, עד 20 דקות לפני תפילת הנץ. לפני התפילה נוהג היה לומר עשרה פרקי תהילים מתוך קלף.

משך עשרות שנים היה פונה לתפילת ותיקין לבית הכנסת ‘לדרמן’, הסמוך לביתו, בשנים האחרונות התפלל במניין מיוחד בביתו.

בשעה 6:45 סעד פת שחרית. משך שנים היה יוצא להליכה רגלית בשעה 7:15, שארכה כעשר דקות באחת מגינות העיר בני ברק. בשעה 7:30 חזר לביתו למנוחה קלה, שלאחריה חזר ללמוד לבדו בחדרו.

בשעה 10:30 היה יוצא לסנדקאות ובשעה 11:00 חזר לתלמודו עד לתפילת מנחה שנערכה בשעה 13:30. בשעה 14:00 נערכה קבלת קהל למשך שעה אחת כשהגר”ח זצוק”ל היה מנצל את כל הזמן ללימוד ומקדיש רק את הזמן ההכרחי לשמיעת השאלה ולמתן התשובות בקיצור. בשעה 15:00 סעד ארוחת צהריים תוך עיון בספרים חדשים שעלו על שולחנו.

בשעה 15:30 פרש למנוחה קצרה ומייד לאחריה היה ממשיך בלימודו. בשעות אחר-הצהריים היה מקדיש זמן למתן תשובות על אלפי המכתבים שזרמו מכל רחבי העולם אל שולחנו, וכן למלאכת כתיבת ספריו.

בשעה 19:30 התפלל ערבית, שלאחריה, בשעה 20:00 יצא בשנית להליכה קצרה, בהתאם להוראות הרופאים, מלווה ביבלחט”א בנו הגאון רבי אברהם ישעיהו קניבסקי שליט”א. לאחר ארוחת ערב המשיך להגות בתורתו עד שפנה ללון את שנת הלילה הקצרה.

כל מה שחדש
כ״ג באייר ה׳תשע״ג
17:09
כ״ג באייר ה׳תשע״ג
17:09
חפש...
Generic filters

צ׳אט עדכונים וחדשות